Królestwo Niderlandów

Długość

7 dni

Transport

Autokar

Wyżywienie

HB

Termin

06 – 11.04.2024

Cena: 2650 zł/os + 60 eu płatne na miejscu (opłata za przewodnika, opłaty drogowe, parkingi).

 • 5 noclegów, 3 x Breda, 1 x okolice Hannoveru, 1 x Polska
 • Wyżywienie 5 x śniadania, 5 x obiadokolacja
 • Transport, auotkar LUX
 • Ubezpieczenie NNW, KL, choroby przewlekłe
 • Opieka pilota
 • Opieka przewodnika / Niderlandy
 • TNF + TFG
 • System Tour Guide
 •  
 • Rejs statkiem Amsterdam – 16,00 euro od osoby

 • Keukenhof – ok. 21,00 euro od osoby

 • Kinderdijk – ok. 18,00 euro od osoby

Program wyjazdu

Haga - Scheveningen - Zaanse Schans – Amsterdam – Breda – Keukenhof - Kinderdijk

Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych, ok. godz. 04:00. Przejazd przez Polskę do Niemiec na nocleg w okolicy Hannoveru (1100 km ). Przyjazd do hotelu ok. godz. 20.00, zakwaterowanie w hotelu***, obiadokolacja.

Jeżeli czas przejazdu pozwoli zatrzymamy się na krótki ok. godzinny spacer po urokliwym miasteczku Wolfenbüttel,które kojarzy się ze słynną nalewką ziołową Jägermeistera. W czasie spaceru zobaczymy rynek z urokliwymi

kamieniczkami, bibliotekę księcia Herzoga-Augusta, arsenał i spichlerz, barokowy pałac Welfów oraz małą Wenecję.

 
 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd ok. 5 godz. do Hagi ( Den Haag ) – administracyjna stolica Niderlandów, siedziby parlamentu oraz króla Wilhelma Alexandra . Spacerem przejdziemy po mieście podczas którego zobaczymy m.in.: siedzibę parlamentu i premiera – Binnenhof i Buitenhof, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówkę z kościołem św. Jakuba oraz Pałac Królewski „Noordeinde”.

Odwiedzimy też Scheveningen, najsłynniejszy holenderski kurort nad Morzem Północnym. Zobaczymy tutaj majestatyczny hotel Kurhaus z gwarnym nadmorskim bulwarem oraz nietypowym piętrowym molo.

Z Hagi przejedziemy do hotelu*** w okolicy Bredy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie i przejazd do Zaanse Schans – wieś ta jest rodzajem skansenu, choć większość domów jest zamieszkałych. Niektóre domy, gospodarstwa i wiatraki są udostępnione do zwiedzania. Obejrzeć można: wiejską wytwórnię serów, urocze staro-holenderskie sklepiki sprzedające produkty jak sto lat temu, muzeum klompów, ( drewnianych sabotów ) łącznie z pokazami produkcji, ciekawe i oryginalne pamiątki. Wszystkie domki – jak to w Holandii – otoczone są wodą i połączone mostkami. Nad wodą podziwiać można wiatraki, służące niegdyś do celów przemysłowych. Ze skansenu przejedziemy do Amsterdamu nazywanego „Wenecją Północy” ze względu iż stolica Niderlandów położona jest na 90 wyspach, połączonych ze sobą tysiącem mostów. Zobaczymy tutaj Pałac Królewski na Placu Dam, Westerkerk- kościół protestancki, gdzie pochowany jest Remrandt, dom Anny Frank, Bloemenmarkt ( targ kwiatowy ), gdzie przez cały rok można kupić tulipany. Będziemy mieli też okazję podziwiać to wyjątkowe miasto z pokładu statku wycieczkowego w czasie rejsu po Amsterdamskich kanałach. Wieczorem natomiast pospacerować będzie można po De Wallen – dzielnicy czerwonych latarni „red light district”( miejsce nocnych uciech ).

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Po śniadaniu przejazd do Bredy – najbardziej polskiego z holenderskich miast, o którym mówi się często – najładniejsze miasto Brabancji Północnej. W programie spacer po centrum, odwiedzimy kościółek św. Joosta, Grote Kerk ( symbol miasta ), przejedziemy na honorowy, wojskowy cmentarz Polskich Żołnierzy, którzy wyzwolili

Bredę z rąk okupanta hitlerowskiego i którzy spoczywają tam razem ze swoim dowódcą generałem Stanisławem Maczkiem. Z Bredy przejedziemy do Lisse, aby odwiedzić ogrody Keukenhof. Jest to wyjątkowy, wiosenny ogród, jedna z największych wiosennych atrakcji Niderlandów. Na obszarze 32 ha podziwiać można ponad 6 milionów tulipanów wszelkich możliwych odmian oraz największą na świecie liczbę kwiatów cebulkowych. Gdy nacieszymy zmysły różnorodnością kolorów i zapachów przejedziemy do Kinderdijk – gdzie podziwiać można 19 zabytkowych

wiatraków. To miejsce idealnie ilustruje, iż Holandia położona jest poniżej poziomu morza. Jest to największe skupisko wiatraków w całych Niderlandach i jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych kraju wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Śniadanie, powrót do Polski, przyjazd do hotelu na terenie Polski (okolice Olszyny), obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie wyjazd do Stalowej Woli.

Lokalizacja wycieczki

Holandia, kraj znany z charakterystycznych wiatraków, malowniczych krajobrazów i bogatej kultury, oferuje unikalne doświadczenia w każdym ze swoich miast i regionów. Od tętniącego życiem i artystyczną aurą Amsterdamu, przez spokojne i tradycyjne uliczki Hagii, po malownicze plaże Scheveningen i idylliczne krajobrazy Zaanse Schans. Breda zachwyca historycznym centrum, Keukenhof jest światowym symbolem kwiatowej krasy, a Kinderdijk prezentuje inżynieryjne dziedzictwo Holandii poprzez zabytkowe wiatraki. Każde z tych miejsc kryje w sobie niepowtarzalny urok i historię, tworząc razem mozaikę doświadczeń, która idealnie oddaje ducha i atmosferę Holandii.

Galeria wyjazdu

Sprawdź co między innymi będziesz zwiedzać

Cena

od

2650


  Zobacz wszystkie

  Wycieczki

  Wycieczki objazdowe z pilotem, jednodniowe, wakacje, wypoczynek.

  Kontakt

  Adres
  Email
  Telefon

  Obserwuj nas